Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kamarádi z klubu

29. 9. 2008

Pokud bych měl uvádět všechny své přátele - holubáře, kteří chovají také jiná plemena holubů, bylo bych jich za ta léta nespočet. Rovněž kamarádů z klubu je hodně, proto se zaměřím pouze na ty, kteří jsou mně věkově i povahově blízcí, se kterými spolupracuji při výměně sedlatých kotrláků a ostatním klubákům se předem omlouvám, že jsem je neuvedl.

Na začátku 90.let minulého století mi hodně pomohl Karel Jabůrek z Jenče. Nejen, že se ke mně, tehdy neznámému začínajícímu členu klubu, choval absolutně přátelsky, ale přenechal mi i kvalitní chovný materiál, ze kterého jsem dlouho vycházel. Karel je velký dobrák, sedlaté chová dodnes a přeji mu hodně zdraví a radosti z chovu sedlatých.

Téměř jako kometa se objevil v klubu kolem roku 2004 mladý nadšený chovatel Pavel Barna z Chomutova. Během 2-3 let se probojoval se svými černými a červenými sedlatými do absolutní špičky v rámci klubu a patří v současné době mezi nejlepší chovatele kotrláků. Dnes dominuje se svými žlutými sedlatými a začal chovat i plnobarevné. Jeho holubi jsou typičtí, krátcí, s tmavě červenými obočnicemi. Než se stačil v klubu rozkoukat, udělali jsme z něj předsedu a tuto funkci vykonává Pavel s velkou pečlivostí a přehledem. Jeho nekonfliktní povaha a přirozená inteligence je zárukou dlouholetého panování v pozici předsedy klubu. S Pavlem jsem v neustálem kontaktu a i přes velkou geografickou vzdálenost se několikrát do roka setkáváme.Obrazek

Teprve v únoru 2008 jsem se seznámil v Rožnově p.R. na speciálce slovenského Klubu chovatelů rejdičů s dr. Martinem Kodlem z Prahy. Martin udělal v posledních letech obrovský kus práce a jeho červení a zejména žlutí sedlatí patří k tomu nejlepšímu v celostátním měřítku. Je nekompromisním zastáncem válivých kotrláků a holuby, kteří neválí, okamžitě vyřadí, byť by byli sebekrásnější. O jeho chovu jsem podrobně informoval v článku Okouzlen rakovnickým kotrlákem, a to na stánkách Chovatele v čísle 8  z roku 2008. Martin má obrovský cit pro detail a je velmi bystrý pozorovatel. Jsme v pravidelném kontaktu a už se těším na další návštěvu v jeho krásné galerii na Malé Straně nebo v jeho království v Kotelicích.

Ještě později, v létě 2008 mě oslovil v Ujčově na setkání chovatelů rakovnických kotrláků ing.Gerhard Stein z Opavy. Je posuzovatelem a výborným chovatelem rakovnických kotrláků modrých sedlatých, českých rejdičů a ještě několika dalších  plemen holubů. Gerd je velmi přátelský a komunikativní člověk s úžasným postřehem pro detail. Jsme neustále v kontaktu.

Už dlouho se znám s Dušanem Barcuchem  z Březové nad Svitavou. Je to vynikající šlechtitel zejména červených sedlatých, kteří vynikají širokými klenutými hlavami a  širokou postavou. V posledních letech sbírá na všech vrcholných výstavách vždy ta nejvyšší ocenění. 

Obrazek

 

 

Těší mně, že svůj vyhlášený chov postavil na mých holubech. Dušan je velmi komunikativní a přátelský člověk s mnoha holubářskými zkušenostmi.

Od roku 2010 se znám s Pavlem Pišem z Vážan nad Litavou. Od té doby jsme se několikrát navštívili a jeho zaujatost pro chov sedlatých kotrláků je neuvěřitelná. Je pro svůj věk a přátelskou povahu velkým příslibem pro klub i plemeno samotné. Dnes ( v lednu 2012) mohu jen doplnit, že můj předpoklad se vyplnil, když Pavel vyhrál se svými červenými sedlatými Haunerův memoriál.

V roce 2011 jsem se seznámil se slovenskými chovateli Michalem Martinkovičem ze Sekule  a  Jurajem Heržákem  ze Staré Ĺubovně. Kromě toho, že patří k největším propagátorům rakovnického kotrláka na Slovensku a že již dnes mají špičkové chovy sedlatých, je s nimi velká zábava. Přes obrovskou vzdálenost, která je od nás dělí, nechybí na žádné akci pořádané klubem. Sú to dobrí chalani, naozaj !

 

 

Náhledy fotografií ze složky Už kamarádi ...

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář