Jdi na obsah Jdi na menu
 


Monografie Rakovnický kotrlák

29. 9. 2008

Monografie o rakovnickém kotrlákovi byly vydány již tři. ObrazekTa nejstarší vyšla pod názvem Rakovnický kotrlák už v roce 1939 (nikoliv v roce 1921, jak tvrdí J.Hauner)  a kromě 12 stran textu obsahuje druhý vzorník rakovnického kotrláka  i dvě fotografie sedlatých kotrláků. Jejím autorem byl železničář Eduard Fuchs. Vyšla nákladem časopisu Chovatelské rozhledy, který měl redakci v Litovli. V dnešní době je fakticky nedostupná a vlastní ji jen několik chovatelů.

 

 

Druhá monografie je známá Haunerova z roku 1960. Má 30 stran, 5 snímků kotrláků a obsahuje samozřejmě tehdejší vzorník plemene. Její nejcennější pasáží jsou vzpomínky autora na staré holubáře a okolnosti založení speciálního klubu v roce 1960.Obrazek Tato monografie byla dostupná cca do roku 1998, kdy ji doprodal klub ze svých zásob. Je stále mezi chovateli dostatečně rozšířená a ceněná.

 

 

 

Třetí monografií je Rakovnický kotrlák autora Miroslava Mašaty z roku 2006. Je to obsáhlá brožura s mnoha cennými údaji a mnoha barevnými snímky, kterou by měl mít k dispozici každý chovatel tohoto plemene.Obrazek Je stále prodejná buď přes klub nebo přímo u autora.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Rkovnický Kotrlák

(Roman Schwarz, 25. 11. 2013 21:31)

Dobrý den, poradte mi kde bych uvedenou knihu mohl ještě sehnat. Nedaří se mi to. Určitě by mi moc pomohla v začátku chovu tohoto plemena.
Roman Schwarz.

Re: Rkovnický Kotrlák

(aaaaaaaaaaaaa, 26. 11. 2013 9:28)

Kterou máte na mysli ? Mašata nebo Hauner ?
Odpište mi na mail. J.